Марсело ги воодушеви соучениците на неговиот син (ВИДЕО)

Фудбалерот на Реал од Мадрид , Марсело, ги воодушеви соучениците на неговито син Енцо за време на тренингот на школскиот тим.

Легендарниот Бразилец дојде во соблекувалната и ги повика децата да играат ,,бин предизвик” , игра во која сите играчи во тимот мораат на еден од играчите да му подаваат топка и да не падне на подот, а потоа да ја шутнат во корпа.

По малите проблеми на почетокот , децата и Марсело успешно ја изведоа акцијата , а кога Марсело ја смести топката во корпата со глава , настана вистинска еуфорија.

Инаку , 10 годиниот Енцо игра за подмладокот на Реал и наводно е талентиран како татко му.

притисни ентер