Репрезентативците на БиХ во паника : За една секунда ќе паднеше авионот!

Фудбалската репрезентација на Босна и Херцеговина преживеа вистинаска траума, откако за малку избегнаа авионска несреќа.

Репрезентативците на БиХ тргнаа од Сарајево со чартер лет , за да играат квалификациски натпревар со фудбалерите на Ерменија за квалификации на Европското првенство. На летот за Ерменија се одвивала драма. Над Турција авионот влетал во турбуленции , па пилотот нагло свртел налево , што предизвика паника во авионот.

„Играчите и навивачите кои до тогаш стоеја , веднаш почнаа да скокаат на своите седишта како натпреварувачи во боб“, пишува новинарот на Аваз, кој по летот разговарал со патник, поранешен пилот.

"Една секунда, или еден степен, недостасуваше да падне авионот. Имам повеќе од 600 часа лет како пилот, и јас одговорно го тврдам тоа. Никој не може да си игра со човечки животи. Не се дозволени ненадејни вртења, ова можеше да биде фатално", рече поранешниот пилот и најави дека ќе го пријави случајот во Агенцијата за цивилно воздухопловство.

Фото: Порно актерката Рене му се враќа на спортот,но не го заборава ниту филмот!!

Порно актерката Рене Грејси во минатото се откажала од својата спортска кариера од материјални причини ии , и се посветила на индустријата за филмови за возрасни.

Но, сега кај Рене најверојатно се враќа спортскиот дух и откако веќе е метеријално обезбедено, благодарејќи и на „работата“ пред камерата атрактивната актерка повторно му се посевтува на спортот.

Провокативната Австралијка некогаш била перспективна натпреварувачка во В8 натпреварувањето на суперавтомобили. Но, од спортот се откажала поради преголемите трошкови и неможноста да си обезбеди егзистенција.

-Сега кога сум финансиски обезбедена можам да им се вратам на трките. Без грижа може да се тркам без да зависам од спонзорите ако нешто му се случи на мојот автомобил. Имам свој буџет, изјавила Рене.

На прашањето дали ќе остане во порноиндустријата ако му се врати на спортот атрактивната рене истакнала:

Секако дека нема да престанам со снимање, тоа ми носи одлична заработка.

Според некој наводи Грејс неделно од снимање на филмови за возрасни заработува по околу 20 000 долари.

Видео: Карлеуша во ленти!!

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно ги воодушеви фановите на социјалните мрежи.

Популарната Карли на радост на фановите одлучила да се снима полугола, а во преден план да ги истекне бујните гради и задникот, и видеото да го објави на Инстаграм.

Карлеуша на себе има интересен костим за капење , ленти преку градите и интимните делови од телото.

Pretty in @prettylittlething ✌🏻

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Откако атрактивната пејачка ја среди линијата скоро до совршенство сега нема проблеми во секоја објава да го истакнува своето тело.

Инцидент кај старата градска болница во Скопје, интервенирала и полицијата

Инцидентот настанал поради претходно настаната сообраќајна незгода во која било прегазено дете.

Во близина на болницата за хируршки болести Св. Наум Охридски во Скопје вечерва дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на членови на семејства при претходно случена сообраќајна незгода во која според првичните сознанија било удрено дете, изјавија за МИА од Министерството за внатрешни работи.

Екипи на МВР се излезени на лице место на увид со цел утврдување детали за настанот./МИА

притисни ентер