Првите дами на светските лидери во моден натпревар (ФОТО)

Меланија Трамп за време на самитот Г7 во Бијариц блесна во бел фустан, а Брижит Макрон на тоа одговори со Луј Витон.

Додека лидерите на САД, Франција, Германија, Јапонија, Британија, Италија и Канада, т.н. Г7, или седумте најголеми и според Меѓународниот монетарен фонд најнапредни економии, разговараат за „Брегзит“, меѓународната трговија, климатските промени, членството на Русија во Г7, пожарите во Амазон и за Иран во францускиот град Бијариц, првите дами посетија баскиската Еспелет, каде разговараа со градоначалникот на Жан-Мари Ипач и го вкусија виното од локалната винарија, пренесува Дејли Меил.

 Меланија Трамп, првата дама на САД, Брижит Макрон, првата дама на Франција, Малгоржата Туск, сопругата на претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, Аки Абе, сопругата на јапонскиот премиер Шинзо Абе, Џени Морисон, сопруга на австралискиот премиер Скот Морисон и Сесилија Морел, првата дама на Чиле , направија вистински сообраќаен метеж во местото најпознато по сушените црвени пиперки од Пимент д'Есполт. „Дејли меил“ пишува дека Трамп добро ја проучила областа во јуни годинава за да се подготви за гастрокултурна турнеја.

Кога станува збор за модата , Макрон и Трамп, се разбира, беа во фокусот. Трамп се одлучи за долг бел фустан со појас околу половината, бели балеринки и бела торба, додека Макрон носеше интересен црвен фустан со кратки ракави со исечоци на рамената. Покрај нив, се истакна и Абе во црно-белиот интригантен фустан и Туск во минималистички фустан со боја на сенф.

За Макрон и Трамп, патувањето во Еспелет е продолжение на неформалниот моден дуел што започна првиот ден од Самитот во Бијариц.

Трамп облече два различни фустани во Бијариц во саботата и една опуштена комбинација, веројатно за комоција на патувањето . Првата дама на САД за прв пат беше видена во бели фармерки од Ј. Бренд и бела јакна од Шанел со црни детали. Таа комбинација ја надополни со чанта од 5.000 долари од Шанел.

Во саботата наутро, Трамп беше фотографирана како носи атрактивна жолта наметка на Калвин Клајн со голем розово-бел цвет и розови чевли од брендот Кристијан Лобутин.

Конечно, Меланија носеше и фустан во кремова боја на Гучи и сребрени чевли на работната вечера со францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит вчера вечер.

Макрон, од друга страна, саботата ја почна со брендот за спортска облека Луј Витон. Имаше патики на нозете, а носеше црни фармерки и сива јакна со дискретни виолетово-сиво-бели ленти.

Првата дама на Франција потоа облече специјално изработен фустан од Луи Витон, беж, со долги ракави за работната вечера со американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија.

Што се однесува до чевлите, таа се одлучи за кафеави со високи потпетици.

Ким Кардашијан објави дека има кожна болест на лицето , социјалните мрежи експлодираа (ФОТО)

Старлертата Ким Кардашијан ги запали социјалните мрежи кога на нејзиниот Фејсбук профил објави дека има кожна болест .

Ким покажа како изгледа нејзиното лице без шминка заболено од псоријаза . Веднаш по објавата , на Фејсбук доби 12 000 лајкови , а нејзините фанови и честитаат на искреноста и храброска да се покажа кава што е , без шминка .

Старлетата и бизнисменка откри дека со псоријазата почнала да се бори кога имала 25 години , и дека имала и подобри и полоши моменти во борбата со оваа тешка болест.

Старлетата објави и фотографии , кои се непријатни , но искрени. напиша дека сака со нив да им помогнењ на сите кои имаат псоријаза , да не си го кријат телото и да го прифатат какво што е.

Слеп и аутистичен пејач победи на американскиот ,,Суперталент” , публиката во солзи (ВИДЕО)

Младиот музичар Коди Ли , кој е слеп и има аутизам , победи на американското шоу "America's Got Talent" , а неговито емотивен настап расплака милиони гледачи.

Коди Ли на пијано ја изведе „You Are the Reason“ со пејачката номинирана за Греми, Леона Луис. Вештото свирење на пијано на Ли и силниот вокал ги воодушеви публиката и судиите, вклучително и дури и остриот Симон Кауел.

За време на изведбата на дуото, публиката се занесе, а нивната изведба ги разбуди емоциите и кај бројните корисници на социјалните мрежи откако снимката беше објавена на Интернет.

Младиот пејач го привлече вниманието уште од мајскиот настап ,кога ги крена на нозе сите членови на жирито и доби златно копче, кое му го обезбеди финалето.

Како мексиканскиот милионер си го уби со глисер сопствениот 11 годишен син (ВИДЕО)

Хавиер Бурило е 57- годишен мексикански милионер , член на едно од најбогатите семејства, а во неделата е уапсен за убиство на својот 11- годишен син.

Малото момче настрадало од последиците на несреќата , додека било на глисер со семејството со кое се возеле во заливот на Сан Франциско. Американаската полиција соопшти дека милионерот бил уапсен во својата вила во Белведере, но бил пуштен од притвор сдо кауција од милион долари.

Бурило е осомничен од американската полиција за нанесување штета или повреда на дете и за управување со возило под дејство на алкохол, но не и за убиство. Несреќата се случила додека пијаниот Бурило ги возел со глисер 11 годишниот син , кој подоцна починал и постариот 27- годишен син.

Според медиумите, глисерот го удрил бран и го превртел ,а синовите паднале во морето и се нашле под бродот. Бурило од морето го извадил прво постариот син , кој му помогнал да го извадат помалиот и потоа по немирното море стигнале до јахтинг клубот.

Од таму повикале итна помош и полиција , но кога тие дошле , 11 годишното момче починало. Полицијата утврдила и дека милионерот има зголемено количество алкохол во крвта , иако веќе биле поминати неколку часа од несреќата.  

Постариот син на Бурило бил однесен во локалната болница. Во несреќата, тој, наводно, се здобил со сериозни исекотини на ногата. Истражителите исто така го испрашувале, но не се открило што им кажал.

Според медиумите, повеќе детали за смртта на неговиот помлад брат треба да бидат откриени кон крајот на неделава, по обдукцијата и наодите од токсикологија. Не е познато дали синовите на Бурило носеле елеци за спасување кога паднале од бродот.

Инаку Хавиер Бурило постојано живее во Калифорнија , каде има неколку луксузни хотели и 18 врвни ресторани .

притисни ентер