Полугола девојка втрча среде квалификациски натпревар за Лига Европа (ВИДЕО)

Целиот свет зборуваше кога полугола атрактвина девојка влета среде теренот на финалето на Лигата на шампионите меѓу Ливерпул и Тотенхем.

Вчеравечер се случи речиси идентичен инцидент на натпреварот за квалификации на Лига Европа. Среде натпреварот на словачкиот Слован и грчкиот ПАОК низ теренот трчаше девојка само по градник , која гордо ја вееше маичката.

Словаците победија со голот на Абена во 94. минута .

притисни ентер