Реал понудил 100 милиони евра плус три фудбалери за Нејмар, но ПСЖ рекол не!!

Фудбалско лудило, најважната споредна работа на светот фудбалот дефинитивно веќе не е тоа што беше. Фудбалот веќе е голем бизнис во кој се вртат астрономски суми на пари.

Шпанскиот гигант Реал Мадрид со понуда за Нејмар се обиде да направи нов хаос на фудбалската берза.

Кралевите од Мадрид во желба да го ангажираат Бразилецот Нејмар на францускиот шампион Пари Сен Жермен му понудија 100 милиони евра плус жители на градост на светлоста да станат фудбалерите Герет Бејл, Хамес Родригез и Кејлор Навас, но од Париз пристигна едно големо „НЕ“ за оваа понуда.

ПСЖ веќе одби вакви слични понуди од Барселона и Јувентус, а крајот на преодниот рок е се поблиску.

Според последните случувања незадоволниот Нејмар најверојатно и следната сезона ќе остане на Паркот на принцовите .

Тренерот на популарните светци Томас Тухел веќе изјави дека Нејмар ќе биде подготвен за дуелот со Тулуз.

МВР: Досега нема регистрирано нарушување на јавниот ред и мир на гласачките места

 Досега нема регистрирано нарушување на јавниот ред и мир на гласачките места, информира за МИА портпаролот на МВР, Тони Ангеловски.

– Според информациите што ги имаме добиено заклучно со 9 часот нема нарушувње на јавниот ред и мир и изборите се одвиват мирно и во најдобар ред, изјави портпаролот на МВР, Ангеловски.

Во Кавадарци до 9 часот гласале 8,76 отсто, а во Демир Капија 10,25 отсто од избирачите

 Во Кавадарци до 9 часот гласале 8,76 отсто, а во Демир Капија 10,25 отсто од избирачите, информираа претседателите на општинските изборни комисии, Зоран Костов и Стојна Топчиева.

Тие нагласија дека засега гласањето на парламентарните избори се одвива без проблеми.

Во општина Маврово и Ростуше почна гласањето, отворени сите избирачки места

Според информациите на ОИК Маврово и Ростуше, утрово сите избирачки места се отворени и изборниот процес започнал навреме.

Во општината која од овие избори припаѓа на петтата изборна единица право на глас имаат 9.996 граѓани.

Тие правото на глас можат да го искористат на 39 избирачки места.

притисни ентер