Ердоган доаѓа во Србија за камен – темелник на автопатот Белград-Сараево

Турскиот претседател Реџеп таип Ердоган на 29. август доаѓа во Србија.

Ердоган заедно со српскиот претседател Александар Вучиќ ќе го означат почетокот на изградбата на ноцвиот автопат Белград- Сараево.

Според неофицијални информации до кои дојде српската информативна агенција Танјуг, за време на посетата во Србија , Ердоган ќе го означи и почетокот на работите за реконструкција на регионалниот пат Нови Пазар- Тутин , на западот на Србија.

притисни ентер