Пожар во депонија во скопско Волково, граѓаните се жалат на чад и смрдеа (ВИДЕО)

Пожар попладнево изби во депонија во близина на скопската населба Волково, покрај текот реката Лепенец. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер