Медитеранските земји во трка да ги привлечат суперславните гости (ВИДЕО)

Средоземното море годинава е хит и најголемиот број холивудски ѕвезди , милијардери и спортисти летуваат на Медитеранот.

Престижните гости се одлична реклама , па годинава Италија, Франција , Грција , Шпанија , Хрватска и Црна Гора се натпреваруваат која од нив ќе привлече поголем број славни лица.

Во Хрватска се одмораше Кристијано Роналдо , кој потоа со јахтата замина во Франција. Низ Дубровник се прошета пејачот Џон Бон Џови , ќерките на Сталоне , актерот Вил Фарел .

Милијардерот Бил Гејтс ја одбра Црна Гора. На францускиот брег на Медитеранот се одмораа Кејт Мос и Сер Елтон Џон со сопругот и синовите , потоа актерката Голди Хоун и Курт Расел, Кристијан и Френк лампард , како и Селма Хајек .

Многу ѕвезди привлече и Грција, а најомилена дестинација летово им е островот Миконос. Супермоделите Алесандра Амбросио и Адриана Лима секоја година летуваат таму.

Прв пат отидоа и нивнитемконкурентки Бела и Џиџи Хадид , кои беа деновиве ограбени на овој остров. Актерот Том Хенкс на островот Антипарос го прослави својот 63. роденден.  

Во Италија вистински хит е близината на Амалфи , каде одмораа Софиа Вергара, како и моделите Шанина Шеик , Зое Кравиц, Софиа Тарнер и Џо Џонас.

Во Портофино заминаа Криси Тајген и Џон Леганд , како и Ева Лонгрија. Шпанија како летна дестинација ја одбраа Ајда Филд и Роби Вилијамс и тоа на островот Форментера.

Таму заминаа и Шакил О Нил , возачот на Ф1 , Нико Розберг и Ирина Шајк. Џенифер Лопез помина кратокт одмор во Малага.

Сопственик на продавница му спасува живот на бебе , додека мајката гледа пушки (ВИДЕО)

Сопственик на продавница во Јута му спаси живот на бебе кое за малку ќе паднеше од шалтер додека мајката гледаше - пушка.

Бебето скоро се лизна од пултот, но сопственикот Бил Рил реагира брзо и го грабна пред да падне. „Јас сум само обична личност што имав можност да направам нешто правилно и го сторив тоа“, изјави тој скромно за американските медиуми откако снимката стана вирална и ја видоа милиони корисници на социјалните мрежи.

„Имавме среќа. Мораме да се грижиме повеќе за децата.“, заклучи тој, додавајќи дека последиците за бебето можеле да бидат фатални.

Пред бракот со Хари , Меган работела во народна кујна (ФОТО)

Пред да се омажи за принцот Хари, Меган Маркл била полупознатата актерка и поголемиот дел од времето го поминувала во Канада на снимањето на серијата „Костуми“.

Во тоа време, Меган била волонтер во повеќе организации, а една од нив, народната кујна  „ St. Felix Center “, се пофали со фотографијата со војвотката која се фотографирала со нив пред неколку години.

Меган Маркл и нејзиниот сопруг принцот Хари ја наведоа кујната меѓу 12-те организации за која што ќе се грижат во наредниот период, а тимот на народната кујна и се заблагодари на кралската двојка.

„Меган Маркл беше активен и трудољубив волонтер во Центарот за бездомници„ Свети Феликс “за времето поминато во Канада, снимајќи ја серијата „Костуми “, се вели во соопштението на центарот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We feel very grateful and honoured to have been highlighted by the Duke and Duchess of Sussex, Prince Harry and Duchess Meghan Markle, as one of 12 charities doing important work worldwide. 🙏🏻 This photo has Meghan volunteering in our kitchen! ❤ . The couple said: “With the festive holiday season upon us, it’s also a reminder to reflect on those in need – those who may feel lonely, hungry, homeless, or may be experiencing the holidays for the first time without loved ones. It’s an important time of year to help those around you who may be less fortunate, or who would appreciate even the smallest act of kindness. Continuing our monthly tradition of highlighting accounts that do good, and inspired by the “Twelve Days of Christmas” - we have selected twelve organisations caring for those in need - especially at this time of year.” . Meghan Markle was an active supporter and volunteer of St. Felix Centre during her time living in the city while working on Suits. She volunteered on a regular basis in our kitchen as part of our Community Meals Program. The Duchess also donated food from the set of Suits, and on one Thanksgiving she brought in all the food, turkeys and the fixings for over 100 people. . Through our Twitter account we responded to the announcement: “Thank you! Many people here have fond memories of Duchess Meghan volunteering with us – though we remember her just as 'the lovely Meghan'. We're happy to see she continues supporting vulnerable people now as a member of the Royal Family. We'd love for her to visit us again one day.” . Thousands of people have responded to the call to visit our social media platforms, many of them urging people to make a donation to our Lighting the Way Christmas campaign. . Many vulnerable people in our Toronto need your support! If you are planning your holiday giving, please consider making a donation to our Lighting the Way campaign - link in our bio. Your support can make all the difference! . #Toronto #stfelixcentre #homeless #charity #harryandmeghan #sussexroyal #meghanmarkle #volunteer #lovetoronto #blogto #curiocitytoronto #hypetoronto #libertyvillage #queenwest #toreats #tdot #6ixgrams #torontolife #igerstoronto

A post shared by St. Felix Centre (@st.felixcentre) on

Деми Роуз позира сосема гола за еротски едиторијал (ФОТО)

Британската старлета  Деми Роуз е една од најпопуларните жени на Инстаграм и нејзините жешки фотографии ги гледаат милиони луѓе секој ден.

Деми е среќна што ги покажува своите облини, а сега направи чекор подалеку, позирајќи целосно гола за еротски едиторијал. Фотографирана е од познатиот фотограф Дани Десантос, а резултатот ги плени стотиците илјади луѓе и на нејзиниот и на неговиот профил на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skinny dipping in the rain @dannydesantos

A post shared by Demi Rose 🌹 (@demirosemawby) on

На фотографиите, Деми позира на зајдисонце покрај базен, свртена со грб кон фотоапаратот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pray for me @dannydesantos

A post shared by Demi Rose 🌹 (@demirosemawby) on

„Најдоброто тело на Инстаграм“, коментираа илјадници нејзини обожаватели.

притисни ентер