Фараж : Меган му ја намали популарноста на принцот Хари

Лидерот на британската опозиција , Најџел Фараж ги критикуваше членовите на кралското семејство и рече дека популарноста на принцот Хари нагло се намалила откако ја сретнал Меган Маркл.

Фараж на конференција на десничарските партии во Австралија рече и дека се надева на долг живот на кралицата Елицабета II , поради ставовите на нејзиниот син Чарлс поврзани со климатските промени. Неговиот портпарол изјави дека ставовите на Фараж не биле кажани во официјалниот дел на конференцијата. Според британски гардијан , на медиумите не им бил дозволен простап на конференцијата во Сиднеј , но вчера се појавиле снимки од делови од говорот на опозицискиот лидер на Британија.

Во врска со принцот Хари рекол дека тој бил еден од најпопуларните претставници на кралското семејство во 100 тина години , се додека не ја сретнал Меган Маркл.

„Го имаме Хари, млад, храбар, огромен, маж, влегуваше во неволји, се забавуваше до бескрај несоодветно облечен, пиеше премногу и предизвикуваше секаков вид на реакции.И тогаш се запозна со Меган Маркл, и неговата популарност се стрмоглави ". рече Фараж .

Од партијата ,,Брегзит” не го коментираат однесувањето и изјавата на нивниот лидер , освен дека ваквиот коментар не бил воопшто важен во однос на крајната цел , а тоа е да се дојде до Брегзит.

Во карантин македонски државјани кои дошле од Авганистан, дел од нив позитивни на Ковид-19

Македонски државјани кои пристигнале од Авганистан се сместени во карантин бидејќи меѓу нив имало позитивни лица на Ковид 19, потврдија за МИА од Министерството за здравство.

– Македонски државјани се пристигнати од Авганистан. По добиени информации дел од нив се позитивни. Поради безбедност на граѓаните, во консултација со Комисијата за заразни болести и Државниот санитарен и здравствен инспекторат, вечерва ќе бидат во карантин, а утре епидемиолог ќе одлучи што понатаму, наведоа од Министерството за здравство. /МИА

Фото: Ким Кардашијан драстично го промени изгледот

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан драстично го променила својот изглед.

Ваква боја на косата Ким немала никогаш.

За само неколку дена по трет пат е главна тема во светскиот шоу-бизнис. Прво јавноста дозна дека Ким и нејзиниот сопруг Канје Вест станале милијардери, потоа дека можеби тие двајца наскоро ќе влезат во претседателскиот кабинет. Сега Ким е актуелна во медиумите поради тоа што станала црвенокоса.

Популарната старлета со бујни облини на својот профил на Инстаграм објавила селфи на кое ја по прв пат ја покажала новата боја на косата.

Видео: Китови во Јадран!?

Во близина на брегот на Јадранското море во Хрватска забележани биле две големи суштества, два кита.

Залутаните китови предизвикале страв меѓу туристите во Корчула. Китовите пливале на околу 150 метри оддалеченост од брегот во близина на стариот град во Корчула.

Огромните цицачи кратко пливале крај брегот и потоа го продолжиле својот пат кон отвореното море.

Појавата на китови во близина на брегот предизвикала страв меѓу туристите.

-Некои коментирале дека веќе нема да влезат во морето и да пливаат.

Покрај во Корчула китовите биле видени и од месното население и туристите во Ново Винодолско.

притисни ентер