Твитер призна дека споделувал лични податоци на корисниците

Компанијата Твитер денеска објави дека без одобрение ги споделувала личните податоци на корисниците на оваа мрежа со нивните огласувачи.

Од Твитер наведуваат дека забележале проблеми ,,поради кои изборот на податоците на корисниците можеби не работел како што било планирано”.

Се наведува дека одредени лични податоци на корисниците , како на пример од која држава се , биле споделувани со партнерите кои се рекламираат на оваа мрежа и тоа од мај 2018 , па дури и кога немале дозвола од корисниците.

Од Твитер соопштуваат и дека од септември 2018 огласите можеби се прикажуваат врз основа на заклучоците за корисниците направени без нивна согласност.

Тие податоци останале во Твитер , но не содржеле пасворди или меил адреси , се наведува на сајтот на компанијата.

Видео: Китови во Јадран!?

Во близина на брегот на Јадранското море во Хрватска забележани биле две големи суштества, два кита.

Залутаните китови предизвикале страв меѓу туристите во Корчула. Китовите пливале на околу 150 метри оддалеченост од брегот во близина на стариот град во Корчула.

Огромните цицачи кратко пливале крај брегот и потоа го продолжиле својот пат кон отвореното море.

Појавата на китови во близина на брегот предизвикала страв меѓу туристите.

-Некои коментирале дека веќе нема да влезат во морето и да пливаат.

Покрај во Корчула китовите биле видени и од месното население и туристите во Ново Винодолско.

Италијанец погоди „шестка“ и доби 60 милиони евра

Среќен Италијанец е побогат за фантастични 60 милиони евра.

Анонимен Италијанец играл „ SuperEnalotto" и погодил „шестка“ за добивка од 60 милиони евра.

Добитните броеви биле 16, 24, 29, 53, 73 и 88, „ Jolly" бројот бил 62, а суперстар“ бројот бил 50 .

Среќниот добитник неверојатната награда од 60 милиони евра ја добил со вложени само три евра.

Видео: Тој не е Рамбо, тоа е капитенот на Реал, Рамос

Легендарниот капитен на шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид, Серхио Рамос во март го прослави 34 роденден, но неговото тело не покажува никакви знаци на слабост. Рамос е вистински ѕвер.

Тајната на неговата одлична форма во овие години се скрие во долготрајните и разновидни напорни тренинзи.

Рамос како филмскиот херој Рамбо покажа како изгледа еден од неговите тренинзи.

Капитенот на кралевите дефинитивно многу работи на себе, и минува многу време во теретана.

притисни ентер