По четири години во бегство , уапсен американски милионер , кој си ја уби сопругата (ВИДЕО)

Калифорнискиот милионер Питер Чедвик (54) е уапсен откако помнина повеќе од четири години во бегство , по увбиството на сопругата за што го обвини мајсторот.

Чедвик е обвинет за убиство на сопругата Кви Чо Чедвик во 2012 година. Тој ја убил сопругата по расправија за развод и за финансиски проблеми.

Чедвик бил обвинет за убиството , но бил пуштен да се брани од слобода со кауција од милион долари. Но , во јануари 2015 не се појави на подготвителното рочиште во судот и од тогаш е во бегство.

Откако ја задавил сопругата на 10 октомври 2012, Чедвик го фрлил нејзиното тело во контејнер во округот Сан Диего , а потоа се јавил во полицијата и рекол дека најверојатно ја киднапирал и убил мајстор.

Полицијата нашла во куќата крв и знаци на борба , како и други докази според кои милионертот го извршил убиството. Иако ги предал своите пасоши , бидејќи бил и британски државјанин , на Чедвик му се губи трагата.

Фото: Најзгодната медицинска сестра на светот!!

Лорен Дреин Каган е медицинска сестра, фитнес модел и персонален тренер. 

Атрактивната русокоса станала светски позната кога ги објавила своите мемоари како член на контроверзната „ Westboro“ баптистичка црква.

Атрактивната Лорен има повеќе милиони фанови на социјалните мрежи, секако поради својот изглед.

За многумина од нејзините фанови таа е „најсексапилната медицинска сестра на Инстаграм“. На оваа социјална мрежа Лорен има повеќе од 4 милиони следбеници.

Иако понекогаш Лорен работи и 13 часа на ден, секогаш наоѓа време за интензивен тренинг со кои ја одржува својата совршена става.

Во Хрватска 50 новозаразени со корона, починало едно лице

Во Хрватска во последните 24 часа од 763 тестови се регистрирани 50 новозаразени со коронавирус.

Уште едно лица почина од последиците од Ковид -19, објави Националниот штаб за цивилна заштитна .

Во Хрватска во моментов има 1117 активни случаи на корона, од нив 132 пациенти се на болничко лекување, а тројца пациенти се на респиратор.

Од 25 февруари кога во Хрватска бил забележан првиот случај на корона па се до денес вирусот е потврден кај 3722 лица, а досега се тестирани 93571 лице. Од почеток пандемијата во Хрватска има 119 починати од ковид-19 , а оздравени се 2486 лица. Во самоизолација во моментов се 4861 граѓанин.

Фудбалерот на Интер, Брозовиќ поради возење под дејство на алкохол остана без возачка

Хрватскиот фудбалер Марсело Брозовиќ остана без возачка дозвола поради возење во пијан.

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ наведува дека играчот на Интер бил запрен во неговиот „Ролс Ројс“ во раните утрински часови по вечерното излегување во Милано.

Работата се искомплицвирала кога полицијата го запрела Брозовиќ поради минување на црвено светло.

За среќа фудбалерот на Интер не предизвикал никаков инцидент.

Полицијата брзо го пресретнала и му ја одзела возачката дозвола на лице место.

притисни ентер