Харадинај во Хаг се бранел со молчење, ќе се враќа во политика

Во специјалниот суд во Хаг заврши распитот на косовскиот премиер во заминување, Рамуш Харадинај, пред обвинителите од специјализираните комори на судот.

По завршувањето на распитот, Харадинај изјави дека се бранел со молчење по совет од неговата одбрана.

По распитот, Харадинај најави дека веднаш по враќањето во Косово ќе се вклучи во политичкиот живот.

притисни ентер