Фото: На доделувањето на наградите сите погледи беа насочени кон неговата девојка

На доделувањето на спортските награди, актерката Џена Симс го засени своето момче, професионалниот голфер Брукс Коепка .

Џена носеше провиден фустан без градник и сите погледи беа вперени кон неа, иако нејзиното момче беше ѕвезда на вечерта бидејќи освои награда за најдобар машки голфер.

Фото: Има и глас и стас!!

Млада пејачка во фустан со длабоко деколте без долна облека.

Насмевка која освојува и фустан кој одзема здив.

Атрактивната млада пејачка и актерка Мадисон Бир во сексапилниот фустан со многу отвори беше главна ѕвезда на хуманитарна вечера одржана на Беверли Хилс.

Видео: Шокантни тврдење на екс американски офицери – Вонземјаните го контролираат нашето нуклеарно оружје?!!

Група на поранешни офицери на американското Воздухопловство повеќе од 10 години објавуваат извештаи за НЛО, и бараат Владата на САД да ја објави „вистината“ за вонземјаните.

Еден од екс офицерите тврди дека вонземјаните го исклучувале нашето нуклеарно оружје за да ја демонстрираат својата надмоќ, пренесува „Дејли стар“.

Стефан Басет основачот на Истражувачката група за парадигма тврди дека неколку сведоци забележале Неидентификуван летачки објект (НЛО) како манипулираат со нашето нуклеарно оружје кое со леснотија дури и го „исклучиле“. Басет сепак истакнува дека тоа не претставувало опасност за човештвото.

Поранешниот поручник на американското воздухопловство Боб Џејкобс во 2008 година во емисијата „Лари Кинг шоу“ на СНН изјавил дека НЛО ги активирал ракетните системи во 5 воздухопловни бази во различни држави, но и дека Владата на САД наводно ги прикрила овие информации.

Боб Салас, поранешен капетан во американското воено воздухопловство и Боб Џемисон , екс офицер, изнеле сензационално тврдење дека за време на ракетна проба во 1967 година „сноп од светлина ги онеспособил боевите глави“ .Поради инцидентот заведен под ознаката „ Malmstrom AFB NLO“, ракетите во Монтана привремено биле неупотребливи.

„Воздухопловните сили овој инцидент го истражувале тајно, верувам до 1972 година. Мислам дека тој сноп не е од земјата. Можеше да испраќа сигнали до секоја од нашите ракети посебно. Опремата за наведување и контрола била целосно онеспособена“, изјавил Салас. Според неговите зборови, надредените барале од него да потпише документ за чување на тајна во кој се обврзал дека никогаш нема да зборува за овој инцидент.

Боб Џејкобс, екс офицер за инструментално опремување во американското воздухопловство. Тврди дека на видео кое го снимил во 1954 година во воздухопловната база Вандернберг јасно се гледа НЛО, но дека снимката веднаш била заплената од страна на ЦИА.

ОРГАНСКИ ПИНЏУР

РЕЦЕПТ НА: ЦВЕТА ДИМИТРИЕВА

Потребни состојки :  1 кг. органски пиперки, 1,5 кг. органски црвен домат, 500 гр. органска жолта тиква, 300 мл. масло, сол и магдонос по вкус.

Постапка:

Пиперките се сечат на помали парчиња.

Се пржат во тава со загреано масло на тивок оган се додека не заруменат.

За тоа време во сад со жешка вода се ставаат доматите за да можат полесно да се излупат.

Откако ќе се излупат се дробат на помали парчиња.

Тиквата се лупи и се сече на помали парчиња.

Доматите и тиквата се варат заедно во еден сад се додека не се добие хомогена кашеста смеса.

Во смесата се додаваат пропржените пиперки, се зачинува со сол по вкус и се придолжува со пржењето уште 5-10 минути.

На крај се става ситно сечкан магдонос по вкус.

притисни ентер