ВМРО-ДПМНЕ: Прилеп е ова или Бронкс?

Откако во едно од најпосетените кафулиња беше оставена рачна бомба, прилепскиот огранок на ВМРО-ДПМНЕ ја обвини власта за намалена безбедност и раст на криминалот во градот.

Од ВМРО-ДПМНЕ се сомневаат дека тоа ќе се одрази и на посетеноста на претстојниот Пивофест.

притисни ентер