Видео - фото: БМВ се заби во Шкода на патарина во Хрватска

Автомобил БМВ од засега непознати причини се забил во шкода на патарината „Света Хелена“  кај Загреб . Во судирот е тешко повредено тричлено семејство.  

На снимката објавена на интернет може да се види дека автомобилот БВМ воопшто не кочи кога се приближува до наплатната рампа и дека без запирање удира во „шкодата“ со унгарски регистарски таблички во која имало родители со дете.

Удрената шкода потоа удрила во автомобил ауди кој чекал да ја мине рампата.

притисни ентер