Нов „земјотрес “во НБА, Вестбрук во Хјустон, Крис Пол во Оклахома

Уште една неверојатна и неочекувана размена на кошаркари во НБА лигата.

Расел Весбрук и Џејмс Харден повторно во ист дрес. Популарната „Брада“ го избрка Крис Пол.

„Земјотрес “  во НБА, ол стар ѕвездата Расел Вестбрук е нов член на Хјусон, а Крис Пол ја задолжи опремата на Оклахома.

Најдобриот стрелец во НБА , Џејмс Харден доби голем адут за напад на титулата во новиот бек на Ракетите Вестбрук.

Ќе биде интересно во новата сезона во најсилното светско кошаркарско првенство да се види како ќе фукционираат еден крај друг двајцата големи потрошувачи на топка Харден и Вестбрук.

притисни ентер