Времето денеска:Сончево со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне со појава на локален дожд.

Утринската температура ќе биде од 7 до 15, а дневната од 19 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време.

 Утринската температура ќе биде околу 13, а дневната ќе достигне до 26 степени.

притисни ентер