Фото: Најдобрите спортисти во елегантно издание

Лос Анџелес беше домаќин на најдобрите американски спортисти. 

На свечена церемонија во Ел – ЕЈ „ESPY“ ги награди најдобрите американски спортисти.

Најдобрите спортисти на црвениот тепих се прошетаа со своите поубави половини со во супер елегантно и гламурозно издание.

Меѓу наградените  беа. Легендата на светото скијање големата шампионка Линдзи Вон, Расел Вилсон и Сијара, кошаркарот Двејн Вејд со сопругата Габриел, Роб Гронковски и Камил Костек,голферот Брус Коепка и Џена Симс,НХЛ играчот Евандер Кејн со сопругата Ана,.

На грандиозната церемонија се појавија и кошаркарските легенди Бил Расел и  Коби Брајант, Дерон Пејн и Јанг Јон....

Видео: Авион слетува над главите на туристите

На драматичната снимка се гледа моментот кога авионот прелетува над главите на туристите.

Аеродромот на грчкиот остров Скијатос е популарна туристичка атракција и голем број туристи чекаат покрај пистата за да им се случи вакво несекојдневно искуство.

Џеф Безос прв пат во јавност со љубовницата

На финалето на Вимблдон, сопственикот на компанијата Амазон а воедно и најбогатиот човек на светот Џеф Безос се појави со својата љубовница, 49 годишната Лаурен Санчез поради која се разведе после 25 години брак.

Се чини тој не можеше да и одолее на својата љубовница па наместо во теренот тој постојано гледаше во нејзе.

Пробал да шверцува кокаин под својата перика

Полицијата  во Шпанија на интернационалниот аеродром во Барселона уапси човек кој пробал на прошверцува  половина  килограм кокаин под својата чудна перика.

Надлежните велат дека  човекот  изгледал многу сомнително и нервозно. Тој во Барселона пристигнал со лет од Богора, Колумбиа. Полицајците биле зачудени и од изгледот на неговата перика и го запреле. Откако го замолиле да ја извади периката под неа се наоѓал спакуваниот кокаин кој бил проценет дека има вредност од околу 30 000 евра.

притисни ентер