Фото: Снаите Кејт и Меган со бебињата на поло

Британските кралски снаи Меган Маркл и Кејт Мидлтон изминатите неколку дена многу често можеа да се видат на трибините на централниот терен во Вимблдон.

Но, денеска поради семејни обврски ги прескокнаа мечевите на тенискиот Грем слем.

Кејт и Меган им беа поддршка на своите мажи принцовите Вилијам и Хари кој играа поло.

Војвотките Кејт и Меган  на поло натпреварот беа во друштво на децата.

Фото: Мечка ги изненади гостите во хотелот

Ова се случило во еден хотел на Белите планини во Њу Хемпшир САД.

Оваа фотографија ја направил вработен во хотелот, сакајќи да го фотографира изгрејсонцето во раните утрински часови, го дочекала огромна црна мечка како шета низ терасата на хотелот.

Од која земја доаѓаат најдобрите автомобили?

Генерално се мисли дека најдобри возила се прават во Германија и Јапонија, но голема конкуренција преставуваат Франција и Италија.

На европскиот пазар главни ривали се Германците и Италијаните , тие се издвојуваат по добриот дизајн и квалитетот на моторите, сегменти во кој тешко може некој да им парира.

Видео: Какво е летањето со рускиот борбен авиот ТУ- 160

Руските авиони редовно летаат над неутралните води, еве како тоа изгледа.

Во ова видео е претставено полетувањето, летот и слетувањето на рускиот борбен авион ТУ-160.

притисни ентер