Фото: Снаите Кејт и Меган со бебињата на поло

Британските кралски снаи Меган Маркл и Кејт Мидлтон изминатите неколку дена многу често можеа да се видат на трибините на централниот терен во Вимблдон.

Но, денеска поради семејни обврски ги прескокнаа мечевите на тенискиот Грем слем.

Кејт и Меган им беа поддршка на своите мажи принцовите Вилијам и Хари кој играа поло.

Војвотките Кејт и Меган  на поло натпреварот беа во друштво на децата.

притисни ентер