Фото: Кајли Џенер се поднови со Ролс Ројс фантом од половина милион долари!!!

Една од најпознатите светски старлети, најмладата членка на кланот Кардашијан Џенер, Кајли се поднови со нов супер луксузен автомобил.

Ролс Ројс Фантом вреден 500 000 долари е новиот модел во колекцијата на Кајли Џенер.

На своите 139 милиони следбеници на Инстаграм Кајли им се пофали со неколку фотки од новиот скап автомобил.

Ролс Ројсот Фантом е модифициран според желбите и барањата на новата сопственичка. Седиштата се преслечени со најубава црвена кожа, а на кровот има „ѕвездено небо“ направено од 1340 лед сијалици.  

21- годишната Кајли Џенер која е една од најмладите милијардерки на светот во своите гаражи има уште еден сличен екстравагантен автомобил. Кајли поседува и уште еден Ролс Ројс , Мерцедес Г класа, Ламборгини Авентодор, Ферари 458 Италија и уште неколку други скапи автомобили.

Кајли ги нарекува свои „бебиња“.  

притисни ентер