Фото: Кајли Џенер се поднови со Ролс Ројс фантом од половина милион долари!!!

Една од најпознатите светски старлети, најмладата членка на кланот Кардашијан Џенер, Кајли се поднови со нов супер луксузен автомобил.

Ролс Ројс Фантом вреден 500 000 долари е новиот модел во колекцијата на Кајли Џенер.

На своите 139 милиони следбеници на Инстаграм Кајли им се пофали со неколку фотки од новиот скап автомобил.

Ролс Ројсот Фантом е модифициран според желбите и барањата на новата сопственичка. Седиштата се преслечени со најубава црвена кожа, а на кровот има „ѕвездено небо“ направено од 1340 лед сијалици.  

21- годишната Кајли Џенер која е една од најмладите милијардерки на светот во своите гаражи има уште еден сличен екстравагантен автомобил. Кајли поседува и уште еден Ролс Ројс , Мерцедес Г класа, Ламборгини Авентодор, Ферари 458 Италија и уште неколку други скапи автомобили.

Кајли ги нарекува свои „бебиња“.  

Видео: Авион слетува над главите на туристите

На драматичната снимка се гледа моментот кога авионот прелетува над главите на туристите.

Аеродромот на грчкиот остров Скијатос е популарна туристичка атракција и голем број туристи чекаат покрај пистата за да им се случи вакво несекојдневно искуство.

Џеф Безос прв пат во јавност со љубовницата

На финалето на Вимблдон, сопственикот на компанијата Амазон а воедно и најбогатиот човек на светот Џеф Безос се појави со својата љубовница, 49 годишната Лаурен Санчез поради која се разведе после 25 години брак.

Се чини тој не можеше да и одолее на својата љубовница па наместо во теренот тој постојано гледаше во нејзе.

Пробал да шверцува кокаин под својата перика

Полицијата  во Шпанија на интернационалниот аеродром во Барселона уапси човек кој пробал на прошверцува  половина  килограм кокаин под својата чудна перика.

Надлежните велат дека  човекот  изгледал многу сомнително и нервозно. Тој во Барселона пристигнал со лет од Богора, Колумбиа. Полицајците биле зачудени и од изгледот на неговата перика и го запреле. Откако го замолиле да ја извади периката под неа се наоѓал спакуваниот кокаин кој бил проценет дека има вредност од околу 30 000 евра.

притисни ентер