Видео: Жена го остава бебето во контејнер

Жена од Тајланд го остава своето новородено бебе крај контејнер и заминува со мотоциклот.

29- годишна жена од Тајланд која медиумите ја нарекле „'Waraporn“ го родила детето во својот дом во местото Самут Пракан, но потоа одлучила да се ослободи од бебето, пренесува „Дајли маил“.

Безбедносните камери  ги снимиле моментот кога жената со мотоцикл заедно со уште едно дете пристигнала  до контејнери и таму замотано во покривка го остава новороденото бебе веднаш до ѓубрето. Неколку часа подоцна ѓубреџиите го забележале бебето и веднаш ги повикал службите. Итната служба веднаш го однела бебето во болница од каде изјавиле дека новороденчето е во добра состојба.

Полицијата отворила истрага и ја пронашла мајката во многу тешка состојба. Жената била однесена во болница поради обилно крварење . Таа им признала се на полицајците и раскажала дека има 4 деца и дека нема можност да го издржува и петтото поради тоа што е многу сиромашна.

Фото: Се урна Ф-16, пилотот висел на далновод

Драма на западот на Франција, се урна авион Ф-16, пилот виси на жизи од далновод.

Белгиски воен авион Ф16 се урнал во населено место на западот на Франција, соопштија официјални претставници.

Еден од пилотите паднал на високонапонски далновод.

Според АП, авионот паднал во дел на градот Плувињер, и дека еден од пилотите бил спасен.

Хиларија и Алек Болдвин го чекаат петтото дете!!

Алек Болдвин во седмата деценија од животот повторно ќе стане татко.

35- годишната Хиларија Болдвин ги изненади следбениците на Инстаграм со кратко видео на кое се слуша отчукување на срце, бебешко.!!

„Уште е рано, но првите месеци ме исцрпеа“, напиша Хиларија и откри дека по петти пат ќе стане мајка.

Атрактивната инструкторка по јога и 61 годишниот актер Алек Болдвин имаат четири деца, Кармен (6г.) Рафаела(4) Леонардо(3) и Ромео, кој има само 15 месеци.

Хиларија пролетва беше бремена по петти пат , но пред четири месеци го загуби бебето.

Фото: Карлеуша без грам шминка

Атрактивната пејачка Јелена Карлеуша која е позната по својот гламурозен  изглед, ги изненади  фановите на социјалните мрежи со фотка од дневна соба.

Популарната Џеј Кеј покажа како изгледа без грам шминка на себе, изненадувачки  облечена во дукс, затворен до вратот.

Според нејзините фанови на фотографијата се гледа заморот на Јелена од многубројните настапи.

За илјадниците следбеници на Карлеуша на социјалните мрежи оваа фотка е голема изненадување, бидејќи тие се навикнати да ја гледаат својата омилена пејачка во секси и провокативни изданија.  

притисни ентер