Видео: Жена го остава бебето во контејнер

Жена од Тајланд го остава своето новородено бебе крај контејнер и заминува со мотоциклот.

29- годишна жена од Тајланд која медиумите ја нарекле „'Waraporn“ го родила детето во својот дом во местото Самут Пракан, но потоа одлучила да се ослободи од бебето, пренесува „Дајли маил“.

Безбедносните камери  ги снимиле моментот кога жената со мотоцикл заедно со уште едно дете пристигнала  до контејнери и таму замотано во покривка го остава новороденото бебе веднаш до ѓубрето. Неколку часа подоцна ѓубреџиите го забележале бебето и веднаш ги повикал службите. Итната служба веднаш го однела бебето во болница од каде изјавиле дека новороденчето е во добра состојба.

Полицијата отворила истрага и ја пронашла мајката во многу тешка состојба. Жената била однесена во болница поради обилно крварење . Таа им признала се на полицајците и раскажала дека има 4 деца и дека нема можност да го издржува и петтото поради тоа што е многу сиромашна.

притисни ентер