Видео: Децата играат фудбал, родителите се тепаат на трибините!?

На секаде во светот родителите понесени од еуфоричното подржување и навивање за своите деца на нивните спортски натпревари знаат да ги преминат границите на добро однесување.

На еден фудбалски натпревар на деца во Мексико , родителите на трибините започнаа жестока тепачка, се гаѓаа со што ќе најдат при рака, на трибините летаа, шишиња, чадори...

Судијата дури бил принуден да го прекине натпреварот на децата.

Инцидентот се случил на еден фудбалски натпревар на деца во Мексико , родителите предизвикале  вистински хаос на трибината. Се тепале со се што ќе им дојде на рака, а нивните деца мирно од теренот изненадени го гледале тоа.

Видео: Авион слетува над главите на туристите

На драматичната снимка се гледа моментот кога авионот прелетува над главите на туристите.

Аеродромот на грчкиот остров Скијатос е популарна туристичка атракција и голем број туристи чекаат покрај пистата за да им се случи вакво несекојдневно искуство.

Џеф Безос прв пат во јавност со љубовницата

На финалето на Вимблдон, сопственикот на компанијата Амазон а воедно и најбогатиот човек на светот Џеф Безос се појави со својата љубовница, 49 годишната Лаурен Санчез поради која се разведе после 25 години брак.

Се чини тој не можеше да и одолее на својата љубовница па наместо во теренот тој постојано гледаше во нејзе.

Пробал да шверцува кокаин под својата перика

Полицијата  во Шпанија на интернационалниот аеродром во Барселона уапси човек кој пробал на прошверцува  половина  килограм кокаин под својата чудна перика.

Надлежните велат дека  човекот  изгледал многу сомнително и нервозно. Тој во Барселона пристигнал со лет од Богора, Колумбиа. Полицајците биле зачудени и од изгледот на неговата перика и го запреле. Откако го замолиле да ја извади периката под неа се наоѓал спакуваниот кокаин кој бил проценет дека има вредност од околу 30 000 евра.

притисни ентер