За министерот за одбрана на Србија, Вулин забранет влез на Косово

На српскиот министер за одбрана Александар Вулин и делегацијата за воено здравство денеска им беше забранет влез во Косово, соопшти кабинетот на министерот Вулин.

Оттаму велат дека во одговорот што до добиле од Приштина се наведува дека косовските власти не се во можност позитивно да одговорат за барањето за влез во земјата.  Српските медиуми објавија дека на официјални лица од нивната земја им бил забранет влез во Косово уште минатата недела, на што косовоскиот премиер Рамуш Харадинај одговори дека станува збор за лажна вест.

притисни ентер