Бразилската убавица Адријана Лима има ново момче

Една од најубавите жени на светот, бразилскиот топ модел Адријана Лима најверојатно има ново момче.

 38 – годишната Лима е фотографирана како се држи за рака со турскиот бизнисмен, милионерот Емир Ујар на грчкиот монденски остров Миконос.

Светските медиуми пренесуваат дека нивното „бегство“ започнало со викенд во Венеција, за потоа да стигнат на Миконос. Заедничките фотографии на Лима и Ујар станаа хит на социјалните мрежи.

Богатството на новото момче на Адријана се проценува на околу 250 милиони долари. Ујар кој е сопственик на неколку компании од сферата на туризмот, недвижнини и нафтена индустрија инаку се образувал во Германија и на Универзитетот во Калифорнија.

Медиумите пренесуваат дека досега Урал многу често можел да се види во друштво на познати и атрактивни жени.

Фото: Се урна Ф-16, пилотот висел на далновод

Драма на западот на Франција, се урна авион Ф-16, пилот виси на жизи од далновод.

Белгиски воен авион Ф16 се урнал во населено место на западот на Франција, соопштија официјални претставници.

Еден од пилотите паднал на високонапонски далновод.

Според АП, авионот паднал во дел на градот Плувињер, и дека еден од пилотите бил спасен.

Хиларија и Алек Болдвин го чекаат петтото дете!!

Алек Болдвин во седмата деценија од животот повторно ќе стане татко.

35- годишната Хиларија Болдвин ги изненади следбениците на Инстаграм со кратко видео на кое се слуша отчукување на срце, бебешко.!!

„Уште е рано, но првите месеци ме исцрпеа“, напиша Хиларија и откри дека по петти пат ќе стане мајка.

Атрактивната инструкторка по јога и 61 годишниот актер Алек Болдвин имаат четири деца, Кармен (6г.) Рафаела(4) Леонардо(3) и Ромео, кој има само 15 месеци.

Хиларија пролетва беше бремена по петти пат , но пред четири месеци го загуби бебето.

Фото: Карлеуша без грам шминка

Атрактивната пејачка Јелена Карлеуша која е позната по својот гламурозен  изглед, ги изненади  фановите на социјалните мрежи со фотка од дневна соба.

Популарната Џеј Кеј покажа како изгледа без грам шминка на себе, изненадувачки  облечена во дукс, затворен до вратот.

Според нејзините фанови на фотографијата се гледа заморот на Јелена од многубројните настапи.

За илјадниците следбеници на Карлеуша на социјалните мрежи оваа фотка е голема изненадување, бидејќи тие се навикнати да ја гледаат својата омилена пејачка во секси и провокативни изданија.  

притисни ентер