Се појави првото електрично Ферари со преден погон (ВИДЕО)

Ферари го претстави новиот SF90 , со што направи целосен пресврт во досегашното производство.

За жал , деновите на V12 моторите се избројани , особено откако се разви системот на V8 twin-turbo  , дури и кај суперспортските автомобили.

Кај новиот Ферари е употребен 4.0 V8 моторот , кој во SF90 доби хибридна конфигурација . Дава 780 Кс и 800 Нм , а кога се вклучени трите електромотори , максимумот достигнува до 1000 Кс.

Новината кај ова Ферари е во тоа што ќе вози 25 километри на струја , а тогаш во функција се вклучуваат двата предни електромотори , со што автомобилот добива преден погон и може нечујно , како секој електричен автомобил да вози со брзина од 135 км/час.

Ферари создаде вистински спортски шампион , кој достигнува до 100 км/час за само 2,5 секунди , а на 200 км /час е за 6,7 секунди. Максимално достугнува 340 км/час.

Фото: Се урна Ф-16, пилотот висел на далновод

Драма на западот на Франција, се урна авион Ф-16, пилот виси на жизи од далновод.

Белгиски воен авион Ф16 се урнал во населено место на западот на Франција, соопштија официјални претставници.

Еден од пилотите паднал на високонапонски далновод.

Според АП, авионот паднал во дел на градот Плувињер, и дека еден од пилотите бил спасен.

Хиларија и Алек Болдвин го чекаат петтото дете!!

Алек Болдвин во седмата деценија од животот повторно ќе стане татко.

35- годишната Хиларија Болдвин ги изненади следбениците на Инстаграм со кратко видео на кое се слуша отчукување на срце, бебешко.!!

„Уште е рано, но првите месеци ме исцрпеа“, напиша Хиларија и откри дека по петти пат ќе стане мајка.

Атрактивната инструкторка по јога и 61 годишниот актер Алек Болдвин имаат четири деца, Кармен (6г.) Рафаела(4) Леонардо(3) и Ромео, кој има само 15 месеци.

Хиларија пролетва беше бремена по петти пат , но пред четири месеци го загуби бебето.

Фото: Карлеуша без грам шминка

Атрактивната пејачка Јелена Карлеуша која е позната по својот гламурозен  изглед, ги изненади  фановите на социјалните мрежи со фотка од дневна соба.

Популарната Џеј Кеј покажа како изгледа без грам шминка на себе, изненадувачки  облечена во дукс, затворен до вратот.

Според нејзините фанови на фотографијата се гледа заморот на Јелена од многубројните настапи.

За илјадниците следбеници на Карлеуша на социјалните мрежи оваа фотка е голема изненадување, бидејќи тие се навикнати да ја гледаат својата омилена пејачка во секси и провокативни изданија.  

притисни ентер