Фото: Дејвид и Викторија 20-годишнината од бракот ја прославија во романтичниот Версај

Џет сет двојката Дејвид и Викторија Бекам се упатија на едно  посебно романтично и волшебно место за да одбележат јубилејна годишнина од бракот.

Дејвид и Викторија пред неколку дена  прославија 20 години брак, љубов и на Инстаграм поделија фотографии од минатото. Потоа поставија и емотивни пораки за еден на друг да си ја честитаат годишнината.

Сега брачната двојка Бекам се пофали со нови фотки на кои покажуваат како одбележале две децении брак.

За својот специјален ден Дејвид и Викторија  одбрале едно од најлуксузните места на светот, специјална тура низ дворецот Версај во близина на Париз, дворец опкружен со 815 хектари паркови.

Фото: Се урна Ф-16, пилотот висел на далновод

Драма на западот на Франција, се урна авион Ф-16, пилот виси на жизи од далновод.

Белгиски воен авион Ф16 се урнал во населено место на западот на Франција, соопштија официјални претставници.

Еден од пилотите паднал на високонапонски далновод.

Според АП, авионот паднал во дел на градот Плувињер, и дека еден од пилотите бил спасен.

Хиларија и Алек Болдвин го чекаат петтото дете!!

Алек Болдвин во седмата деценија од животот повторно ќе стане татко.

35- годишната Хиларија Болдвин ги изненади следбениците на Инстаграм со кратко видео на кое се слуша отчукување на срце, бебешко.!!

„Уште е рано, но првите месеци ме исцрпеа“, напиша Хиларија и откри дека по петти пат ќе стане мајка.

Атрактивната инструкторка по јога и 61 годишниот актер Алек Болдвин имаат четири деца, Кармен (6г.) Рафаела(4) Леонардо(3) и Ромео, кој има само 15 месеци.

Хиларија пролетва беше бремена по петти пат , но пред четири месеци го загуби бебето.

Фото: Карлеуша без грам шминка

Атрактивната пејачка Јелена Карлеуша која е позната по својот гламурозен  изглед, ги изненади  фановите на социјалните мрежи со фотка од дневна соба.

Популарната Џеј Кеј покажа како изгледа без грам шминка на себе, изненадувачки  облечена во дукс, затворен до вратот.

Според нејзините фанови на фотографијата се гледа заморот на Јелена од многубројните настапи.

За илјадниците следбеници на Карлеуша на социјалните мрежи оваа фотка е голема изненадување, бидејќи тие се навикнати да ја гледаат својата омилена пејачка во секси и провокативни изданија.  

притисни ентер