Нокаут за само три секунди , најбрза победа во УФЦ (ВИДЕО)

Хорхе Масвидал ја постигна најбрзата победа во историјата на УФЦ борбите , кога за три секунди го совлада Бен Аскрен.

Борбата меѓу Хорхе Масвидал и Бен Аскрен во валтер категорија се одржа во Лас Вегас. Масвидал ведџнаш на почетокот скокна на Аскрен , кој ја спушти главата за да го избегне неговиот напад , но Масвидал го погоди со колено по увото.

Аскрен по овој удар се онесвести и по само три секунди борбата заврши , иако судиите прогласија службена победа по пет секунди од почетокот на мечот.

притисни ентер