Грк почина на „Егзит“, најверојатно од наркотици

Државјанин на Грција почина синоќа откако му се слошило на фестивалот „Егзит“ во Нови Сад, Србија, пренесоа белградските медиуми.

Според соопштението на организаторите на фестивалот, обезбедувањето забележало дека на еден посетител му се слошило на Горниот град на Петроварадинската тврдина, по што му е пружена медицинска помош.

Организаторите наведоа дека се сомневаат оти смртта настапила поради употреба на наркотици.

притисни ентер