Стоп за поделбите и говорот на омраза, внатрешна кохезија за едно општество за сите

Ако кажеме стоп за поделбите и говорот на омраза, ќе направиме внатрешна кохезија со која ќе изградиме едно општество за сите.

Ако кажеме стоп за поделбите и говорот на омраза, ќе направиме внатрешна кохезија со која ќе изградиме едно општество за сите – од владата упатија порака до граѓаните дека интеркултурализмот треба да го негуваат бидејќи почитта на разликите започнува од домашното и училишното воспитување.

30 дневен притвор за Боки 13

Барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција е остварено, на Бојан Јовановски- Боки 13 му е одреден 30 дневен притвор од страна на Кривичниот суд. Повеќе информации во текот на утрешниот ден.

Одземен и е мобилниот телефон на Катица Јанева

Oобвинителството за организиран криминал вечерва во рамките на претресите за случајот со рекетот од 1,5 милиони евра, било и во домот на Катица Јанева, специјалната јавна обвинителка што денеска си поднесе оставка

Повеќе информации во видеото.

Заврши распитот на Кичеец, во тек е распитот на Боки 13

Пред околу половина час заврши распитот на втроосомничениот во случајот, Зоран Милевски – Кичеец.

Повеќе информации во видеото.

притисни ентер