Русин гризнал мечка за јазик и се спасил од сигурна смрт!!

Русинот Николај Иргит  од сибирското село Кут бил нападнат од мечка додека бил на лов во шума. 

За време на битката за живот и смрт, Русинот во еден миг успеал со цела сила да ја гризне мечката за јазикот , по што големото животно  побегнало. Николај се спасил од сигурна смрт .

Според руските медиуми инцидентот се случил пред десетина дена  во шумата во регионот Тува на југот на Сибир.

Николај во шумата бил со пријатели  со цел илегално да ловат елени за потоа да ги продаваат нивните рогови.

Иргит раскажал дека откако со пријателите направиле камп се разделиле за да имаат што повеќе успех во ловот.

-Влегов длабоко во шумата и налетав на огромна сибирска црна мечка, тешка околу 600 килограми. Многу се уплашив. Почнав да врескам во обид да го исплашам животното. Меѓутоа, не успева, мечката тргна кон мене. Немав можност да бегам, знаев дека морам да се борам.Мечката започна да ме гризе  и да ми го кине месото. Во еден момент ја отвори многу вилицата, јас во тој миг со цела сила го гризнав животното за јазикот, му откинав дел од него, што веројатно многу ја исплаши мечката. Големото животно се откажа од борбата и побегна, раскажал Николај пред медиумите.

Иако тешко повреден Николај успеал да ги пронајде пријателите кои веднаш повикале итна помош. Иргит во критична состојба бил пренесен во болница, а лекарите  изјавиле дека и покрај многуте и тешки повреди тој целосно ќе се опорави и ќе продолжи нормално да живее.

Фото: Го победи Реал, но потоа сопругата му го „украде“ шоуто!!

Откако со извонреден гол му го нанесе првиот пораз сезонава на големиот Реал Мадрид, шпанските медиуми му посветија многу внимание на фудбалерот на Мајорка Лагу Жуниор.

Сепак, кај јавноста многу повеќе внимание од фудбалерот на Брегот на Слоновата Коска привлекла неговата атрактивна сопруга Фабиола Парало.

Шпанските медиуми веднаш напишаа дека 28 годишниот Жуниор крај себе има вистинска убавица со која ја има ќерката Елен.

Како и поголем број на сопругите на фудбалерите и Фабиола е многу активна на социјалните  мрежи со објавување на атрактивни фотки.

Фабиола токму со нови фотографии му „го украде“ шоуто на својот сопруг.

Фото: Пејачка во танга!!

Популарната балканска пејачка Маја Беровиќ повторно ги воодушеви своите фанови со провокативни фотографии.

Атрактивната Маја на Инстаграм објави неколку фотки на кои во прв план се нејзините облини.

На една од фотките Маја облечена само во танга лежи на кревет.

На друга фотографија популарната пејачка нови интересен фустан под код пој и се наѕираат голите гради.

Дневен хороскоп за 22.октомври 2019 година

Дневен хороскоп за вторник , 22. октомври 2019 година. 

Вага 24.9.-23.10

Љубов

Нивото на вашата самодоверба ќе биде високо , а шансите за дружење отворени. Многумина осамени денеска ќе запознаат нови лица.

Кариера

Со добра финансиска поддршка денеска би можеле да дефинирате дел од работите со странство.

Здравје и совет

Одете до крај без двоумење.

Шкорпија 24.10-22.11.

Љубов

Додека минува денот, полека ќе сфаќате дека некои особини на саканата личност ве возмнемируваат. Прифатете ги , зашто чувството на немир е минливо.

Кариера

Некој од вашите надредени денеска би можел да застане на патот на вашите напредни идеи.

Здравје и совет

Издржете.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

На повеќето љубовни настани вие ќе најдете некаква забелешка. Обидете се работите да ги гледате со помалку строгост и опуштете се.

Кариера

Можни се неконтролирани финансиски издатоци. Држете се до зацртаниот план и правете минимални поместувања.

Здравје и совет

Некои ќе го изгубат гласот поради болки во грлото .

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Денот е добар за неврзано дружење на кафе. Излезете на воздух, прошетајте се , а особено ако се уште сте сами.

Кариера

Нема ништо да се случи доколку само чекате. Треба да се покажете , дас е јавите , дасе претставите.

Здравје и совет

Комуницирајте.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Фазата на уживање во љубовниот живот ќе продолжи и денеска. Ќе имате речиси се што би можеле да посакате.

Кариера

За да успеете , потпрете се на самите себеси. Вие сте најдобар патоказ , како за себе , така и за луѓето околу вас.

Здравје и совет

Се враќате низ сеќавањата.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Партнерот ќе очекува нежност , а вие ќе бидете повлечени во својот свет. Се ќе биде подобро со малку поголема отвореност.

Кариера

Луѓето со кои соработувате денеска нема да бидат целосно сигурни во која насока да се продолжи со започнатото.

Здравје и совет

Кашлица.

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Во емотивните прашања ќе имате големи очекувања. Ќе сакате другите да ве галат и чуваат. Како ќе биде , зависи од партнерот.

Кариера

Ќе продолжите да ги развивате своите инвентивни идеи , додека во исто време ќе наопредува и соработката со колегите.

Здравје и совет

Во добра форма сте.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Оние кои сеуште бараат сродна душа , денеска на лесен и пријатен начин би можеле да ја најдат меѓу колегите од работа или на место поврзано со работата.

Кариера

Слободно може да и се препуштите на работата , зашто во активностите ќе најдете се она што сте го очекувале.

Здравје и совет

Одличен ден за вработените.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Во вториот дел на денот би можеле да доживеете вистинска љубовна екстаза и остварување на соништата што долго време сте ги сонувале.

Кариера

Одличен ден за сите дејности поврзани со луѓе или со смисла за естетика. Работите се одвиваат се подобро и подобро.

Здравје и совет

Се чувствувате одлично.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Доколку во емотивните прашања се потпирате на вашиот внатрешен глас, денеска тоа може да ви донесе многу среќа и задоволство.

Кариера

Сите работи поврзани со алтернативното , како и оние поврзани со психологијата ,денеска ќе се одвиваат исклучително добро.

Здравје и совет

Бидете она што сте.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Неврзаните контакти денеска би можеле да ви донесат лично освежување. Оние кои се сами , нека излезат барем на кафе.

Кариера

На кусо службено патување ќе сфатите дека треба да прифатите она што другите ви го предлагаат , заедно со ризикот што оди со тоа.

Здравје и совет

Не анализирајте премногу.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Вашата најдрага личност веројатно со недоличен потег или говор ќе навреди некого од вашето семејство. Обидете се да ја ублажите кавгата.

Кариера

Премногу размислувања за тоа како соработувате со други ќе ви го одземе скапоценото време.

Здравје и совет

Верувајте и на својата интуиција.

притисни ентер