Голманот на Милан се ожени за преубава манекенка

Голманот на Милан , Антонио Донарума , се ожени со долгогодишнбата девојка, фотомоделот Стефаниа Девал.

Раскошната свадба се одржа во италијанското село Маса Лубренсе. Младенците се заколнаа на вечна љубов пред членовите на семејството и најблиските пријатели , а кум на свадбата им беше италијанскиот репрезентативец и помлад брат на голманот, Џанлуиџи Донарума.

Преубавата невеста Стефани се појави во две венчаници , а забавата се одржа на луксузен имот во близина на Соренто.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Matrimonio favola di Stefania e Antonio ❤️❤️

A post shared by Luca Luppichini (@lucaluppichini63) on

Двојката е неколку години во врска , а минатата година им се роди синот Матиа.

притисни ентер