Пријавувањето за „Ѕвездите на Гранд“ и „Никогаш не е доцна“ е во тек

Пријавувањето за најголемите музички шоуа на овие простори „Ѕвездите на Гранд“ и „Никогаш не е доцна“ е во тек. Продолжува потрагата по новите грандови ѕвезди.

Затоа токму сега е шансата да го покажете вашиот талент и да блеснете на грандовите сцени. Пријавете се на телефонскиот број 072 208 206 и бидете дел од најдобрите!

На 24 јуни понеделник дојдете во Канал 5 телевизија.

9:30 аудиција за „Ѕвездите на Гранд“

12:00 аудиција за шоуто „Никогаш не е доцна“

Квентин Тарантино ќе стане татко

Славниот режисер објави дека неговата жена Даниела е трудна.

Тарантино ја запознал својата одбраница 2009-та година за време на промоцијата на филмот „Inglorious Basterds“. Тие се венчале во 2017-та година.

Фото: Јелена крај базен во црно-бел костим за капење

Јелена позирала покрај базенот од вилата на Саша Поповиќ во опатија а многумина се воодушевија од фотографијата.

Јелена Карлеуша е моментално на гости кај директорот на „Гранд“ Саша Поповоќ во Опатија. Таа со фотографии по социјалните мрежи покажува колку ужива на хрватското приморје.

Таа е тамо со своите ќерки и сопругот а познато е дека таа и Саша се големи пријатели.

Јелена позираше крај базенот од вилата на Попович во црно- бел костим за капење.

Засташувачка глетка: 11.000 мртви птици

Мештаните во близина на Големото езеро во Монтана ги преплаши страшен призор, повеќе од 11.000 птици паднале мртви од небото.

Експертите тврдат дека скоро една третина од птиците во околина на Големото езеро, умреле или претрпеле озбилни повреди за време на невреме во кое дувало ветар со брзина од 112 километри на час.

притисни ентер