Рама дочекан со протест во Лондон

Албанскиот премиер Еди Рама кој исто така учествува на состанокот на Фајненшл Тајмс во Лондон беше пречекан со протест.

Според албанските медиуми членови на огранокот на албанската опозициска Демократска партија во Лондон, поддржани од албански граѓани кои живеат и работат во британската метропола, прво се собрале пред хотелот каде престојува Рама а потоа и пред салата каде се одржува средба на која учествувал премиерот.

Учесниците извикувале „Рама оди си“ а носеле и плакати на кои го пишува истото

притисни ентер