Видео-Фото: НБА ѕвезда на трактор

Српскиот центар Бобан Марјановиќ вистински ужива по крајот на долгата и напорна сезона во НБА лигата.

Пред стартот на репрезентативните подготовки за настап на Мундијалот во Кина 221 сантиметри високиот Марјановиќ го посети својот роден крај.

Кошаркарот на Филаделфија секогаш знае добро да се забавува и тоа редовно е на некој оригинален начин. Ниту сега не е поинаку.

Додека неговите колеги уживаат во тропските краеви на егзотични плажи Марјановиќ одмара во родниот Бољевац.

Неговата сопруга Милица на социјалните мрежи објави фотка на која таа и Боби со пријателите се возат на трактор.

Фотката експресно доби илјадници  лајкови од фановите на кошаркарот кој по сезона заработува околу 7 милиони долари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Make sure to swipe 🤩🚜

A post shared by Milica Marjanovic (@mrsbobi) on

притисни ентер