Видео-Фото: НБА ѕвезда на трактор

Српскиот центар Бобан Марјановиќ вистински ужива по крајот на долгата и напорна сезона во НБА лигата.

Пред стартот на репрезентативните подготовки за настап на Мундијалот во Кина 221 сантиметри високиот Марјановиќ го посети својот роден крај.

Кошаркарот на Филаделфија секогаш знае добро да се забавува и тоа редовно е на некој оригинален начин. Ниту сега не е поинаку.

Додека неговите колеги уживаат во тропските краеви на егзотични плажи Марјановиќ одмара во родниот Бољевац.

Неговата сопруга Милица на социјалните мрежи објави фотка на која таа и Боби со пријателите се возат на трактор.

Фотката експресно доби илјадници  лајкови од фановите на кошаркарот кој по сезона заработува околу 7 милиони долари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Make sure to swipe 🤩🚜

A post shared by Milica Marjanovic (@mrsbobi) on

Квентин Тарантино ќе стане татко

Славниот режисер објави дека неговата жена Даниела е трудна.

Тарантино ја запознал својата одбраница 2009-та година за време на промоцијата на филмот „Inglorious Basterds“. Тие се венчале во 2017-та година.

Фото: Јелена крај базен во црно-бел костим за капење

Јелена позирала покрај базенот од вилата на Саша Поповиќ во опатија а многумина се воодушевија од фотографијата.

Јелена Карлеуша е моментално на гости кај директорот на „Гранд“ Саша Поповоќ во Опатија. Таа со фотографии по социјалните мрежи покажува колку ужива на хрватското приморје.

Таа е тамо со своите ќерки и сопругот а познато е дека таа и Саша се големи пријатели.

Јелена позираше крај базенот од вилата на Попович во црно- бел костим за капење.

Засташувачка глетка: 11.000 мртви птици

Мештаните во близина на Големото езеро во Монтана ги преплаши страшен призор, повеќе од 11.000 птици паднале мртви од небото.

Експертите тврдат дека скоро една третина од птиците во околина на Големото езеро, умреле или претрпеле озбилни повреди за време на невреме во кое дувало ветар со брзина од 112 километри на час.

притисни ентер