Лејди Гага на сцена го бакнува својот оженет трубач (ВИДЕО)

Лејди Гага на концерт во Лас Вегас на сцената се бакнуваше со својот трубач Брајан Њуман.

На снимката , која се појави на социјалните мрежи , Гага му пее на Брајан и го држи за рака , а откако го испеа стихот "darling, kiss me", нежно го бакна во уста.

Откако беше објавен аснимнката од настапот , на Твитер почнаа коментари во кои корисниците се шојкирани , бидејќи Брајан е оженет.

Од тимот на пејачката велат дека бакнежот се случил само поради настапот и дека Гага со Брајан се добри пријатели и еден кон друг гледаат како да се членови на исто семејство.  

Инаку Гага се уште одговара на незгодни прашања какоглавенвиновник за распаднатата врска меѓу Бредли Купер и Ирина Шајк , откако на доделувањето на Оскарот испеја заедно песна полна со емоции.

Квентин Тарантино ќе стане татко

Славниот режисер објави дека неговата жена Даниела е трудна.

Тарантино ја запознал својата одбраница 2009-та година за време на промоцијата на филмот „Inglorious Basterds“. Тие се венчале во 2017-та година.

Фото: Јелена крај базен во црно-бел костим за капење

Јелена позирала покрај базенот од вилата на Саша Поповиќ во опатија а многумина се воодушевија од фотографијата.

Јелена Карлеуша е моментално на гости кај директорот на „Гранд“ Саша Поповоќ во Опатија. Таа со фотографии по социјалните мрежи покажува колку ужива на хрватското приморје.

Таа е тамо со своите ќерки и сопругот а познато е дека таа и Саша се големи пријатели.

Јелена позираше крај базенот од вилата на Попович во црно- бел костим за капење.

Засташувачка глетка: 11.000 мртви птици

Мештаните во близина на Големото езеро во Монтана ги преплаши страшен призор, повеќе од 11.000 птици паднале мртви од небото.

Експертите тврдат дека скоро една третина од птиците во околина на Големото езеро, умреле или претрпеле озбилни повреди за време на невреме во кое дувало ветар со брзина од 112 километри на час.

притисни ентер