На продажба најславниот автомобил на светот (ВИДЕО)

Меѓу автомобилите , кои стекнаа слава во филмовите секако се издвојува еден класик од 60 – тите години на минатиот век.

Станува збор за Астон Мартен ДБ5, кој го возеше Џејмс Бонд во дури два филма и тоа во ,, Goldfinger”  и ,,Thunderball” . Аукциската куќа Сотбис ќе понуди еден од вкупно трите вакви автомобили , направени само за снимањето на филмовите.

Во автомобилот има се што може да се види и во Бонд филмовите. Има оружје, табличка штосе превртува о совозачко седиште , кое може да се катапултира . Позната е и историјата на овој автомобил .

По снимањето на Thunderball , автомобилот го откупил познатиот колекционер Лорд Ентони Бамфорд , по што 35 години бил изложен во музеј. Конечно бил продаден во 2006 , а аукциската куќа од темел го реставрирала.

Сега повторно е на продажба ова лето како дел од манифестацијата "An Evening with Aston Martin" , што се одржува во британското одморалиште Пебл Бич.

Се очекува дека почетната цена на овој Астонмартин нема да биде пониска од 5 милиони долари.

Фото: Се урна Ф-16, пилотот висел на далновод

Драма на западот на Франција, се урна авион Ф-16, пилот виси на жизи од далновод.

Белгиски воен авион Ф16 се урнал во населено место на западот на Франција, соопштија официјални претставници.

Еден од пилотите паднал на високонапонски далновод.

Според АП, авионот паднал во дел на градот Плувињер, и дека еден од пилотите бил спасен.

Хиларија и Алек Болдвин го чекаат петтото дете!!

Алек Болдвин во седмата деценија од животот повторно ќе стане татко.

35- годишната Хиларија Болдвин ги изненади следбениците на Инстаграм со кратко видео на кое се слуша отчукување на срце, бебешко.!!

„Уште е рано, но првите месеци ме исцрпеа“, напиша Хиларија и откри дека по петти пат ќе стане мајка.

Атрактивната инструкторка по јога и 61 годишниот актер Алек Болдвин имаат четири деца, Кармен (6г.) Рафаела(4) Леонардо(3) и Ромео, кој има само 15 месеци.

Хиларија пролетва беше бремена по петти пат , но пред четири месеци го загуби бебето.

Фото: Карлеуша без грам шминка

Атрактивната пејачка Јелена Карлеуша која е позната по својот гламурозен  изглед, ги изненади  фановите на социјалните мрежи со фотка од дневна соба.

Популарната Џеј Кеј покажа како изгледа без грам шминка на себе, изненадувачки  облечена во дукс, затворен до вратот.

Според нејзините фанови на фотографијата се гледа заморот на Јелена од многубројните настапи.

За илјадниците следбеници на Карлеуша на социјалните мрежи оваа фотка е голема изненадување, бидејќи тие се навикнати да ја гледаат својата омилена пејачка во секси и провокативни изданија.  

притисни ентер