За само два часа Хрватска била погодена од 16 360 молњи (ВИДЕО)

Ноќеска и Загреб беше зафатен од силно невреме, откако град , молњи и ветар пустошеа во Истра и Далмација.

Силен дожд , со молжи и грмотевици , а потоа и град го зафати Загреб , откако невремето направи пустош и во други делови на Хрватска како Славонија , Истра и Далмација.

Градот со големина на топчиња за голф предизвика оштетувања на автомобили и објекти.

За само два часа ноќеска на Хрватска удриле 16 360 молњи.

притисни ентер