Селена Гомез откри што и шепкал Бил Мареј на пресот во Кан (ВИДЕО)

Холивудската актерка Селена Гомез во шоуто на Џими Фалон откри што и шепјкал Бил Мареј за време на прес конференцијата минатиот месец на Канскиот фестивал.

Селена и Бил се зближија за време на снимнањето на филмот "The Dead Don't Die", а во центарот на вниманието се по изјавата на Бил Мареј. Тој рече дека бија донел Селена дома и би ја запознал со својата мајка ,доколку беше жива.

Коментарот бил добронамерен , како и шепкањето на прес конференцијата во Кан. Фотографиите од пресот ги поминаат социјалните мрежи , а дури сега се знае за што станувало збор.

Мареј всушност на серизоната прес конференција се однесувал како мало дете.

,,Изгледа малку чудно “ , вели Гомез во шоуто на Фалон . ,,Само зборуваше глупости, на пример ќе се наведнеше да ми каже изгледаш прекрасно , а потоа ќе станеше сериозен за по една минута да ме праша од каде сум” , вели Селена.

Излезноста во Куманово 6,32, во Липково 1,81, во Старо Нагоричане 6,29 проценти, според ДИК за првите два часа

 Според податоците на Државната изборна комисија во Куманово излезноста до 9:00 часот e 6,32, во Липково 1,81, а во Старо Нагоричане 6, 29 проценти.

Право на глас во Куманово имаат 92.167 гласачи, информираше денеска претседателот на ОИК Куманово Драган Јовановски.

Вкупно 167-те избирачки одбори се подготвени за спроведување на изборите.

Претседателот на ОИК Липково Лирим Јашари информираше дека во Општината, право на глас имаат 25.632 гласачи кои ќе гласаат на 36 избирачки места.

Од ОИК Старо Нагоричане право на глас имаат 3.322 лица кои гласаат на 36 избирачки места, а процесот ќе го спроведуваат 38 избирачки одбори.

Тешко повредено лице откако возило „Рено клио" излетало од патот Чашка-Велес

На патот Чашка – Велес, после железничкиот премин во населба Превалец, вчера во 15.45 часот било пријавено дека патничко возило „рено клио", со велешки регистарски ознаки, управувано од Н.Л.(74) од Велес, излетало надвор од коловозот.

Во незгодата, информираа денеска од МВР, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес, каде што бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

До девет часот во Дебар и Центар Жупа гласале по околу два отсто од гласачите

Текот на гласањето во општините Дебар и Центар Жупа минува без проблеми, со почтување на протоколите, но со слаб одѕив на гласачи.

-Од вкупно 18.764 избирачи, кои гласаат на 27 избирачки места, до девет часот во нашата општина своето граѓанско право го оствариле 535 граѓани или околу два отсто. Вообичаено поголема излезност очекуваме во попладневните часови, изјави Елмира Бакали, претседателка на Општинската избoрна комисија.

Во општина Центар Жупа излезеноста е речиси идентична како и во Дебар.

-До девет часот гласаа 134 лица или 1,9 отсто од вкупно запишаните 7.061 со право на глас.Изборниот тек се одвиваво најдобар ред и се разбра со почитување на протоколите за заштита од Ковид-19, изјави Еран Зубер, претседател на ОИК за оваа општина.

Процентот на излезност во првите часови на претходните избори вообичаено во двете општини се движел до три отсто.

притисни ентер