ММА борач добил трикратна фрактура на вилицата и го шокирал докторите со барањето

Америоканскиот ММА борач , Рикардо Ламас , минатито викенд ја загуби со накаут борбата против Калвин Катар.

Катар борбата ја заврши со серија удари на почертокот на петтата минута од првата рунда и тогаш на несреќниот Ламас на три мeста му ја скрши вилицата.

Вчера тој бил опериран и преку социјалните мрежи им се обрати на фановите.

,, Добив три фрактури на вилицата за време на борба. Морав наоперација и ми вградија титаниумски плочки. Го прашацв докторот дали може во устата да ми вгради мали ласери , за да ги активирам со ласер и да пукам низ заби. Но , ми опдговори дека тоа не е можно.”

Тој во продолжение на постот и се заблагодарил на сопругата , семејството, пријателите , својот град Чикаго и до сите кои во животот ги запознал.

Не е познато до кога Ламас ќе биде отсутен од рингот, но со огелд дека има 37 години , може да се претпостави дека сонот за УФЦ првак му е уште подалечен.

притисни ентер