Арапски принц во Дубровник потрошил илјадници евра , па не сакал да плати

Иако пребогати , гостите кои на луксузната јахта “Yas” од Обединетите Арапски Емирати дошле во Дубровник, останале без текст кога по забавата во ноќен клуб им стигнала сметка од 50 000 евра.

Според хрватските медиуми , кои ја објавија фискалната сметка , точниот износ бил  368 120 куни.За време на забавата било испиено едно шише шампањ Дом Перињон и повеќе шишиња познати француски вина , поскапи и од шампањот.

Забавата се одржала овој викенд , откако 145 метри долгата луксузна јахта впловила во дубровничкото пристаниште.

Во ноќниот клуб Ревелин во тврдината на градот се забавувал Мохамед , синот на шеикот и крунскиот принц од Дубаи , Хамдан бин Зајед Ал Нахјан. Гостите уживале во програмата во клубот , каде настапувале латино девојки во перја од ној. Гостите од Емиратите се однесувале пристојно , освен што ги честеле хостесите .

Но , кога утрото околу 6 часот го напуштале клубот , остамнале без зборови кога ја виделе сметката. Износот бил таков , што принцот сам не можел да го плати , па се вклучиле и пријателите со кои ја минал ноќта.

Наводно , тој прво одбил да ја плати сметката , по што персоналот на ноќниот клуб Ревелин повикале полиција.

Така принцот и две Британки биле однесени во полициска станица , зашто немале документи. Откако им бил утврден идентитетот , биле пуштени , потврдуваат од полицијата.

Хит на социјалните мрежи – полицаец запира бебе за ,,сообраќаен прекршок” (ВИДЕО)

Снимката на полицаецот какосе враќа од работа и ја запира својата 10 месечна ќеркичка , која вози количка , стана хит на социјалните мрежи.

Полицаецот Алекс Кип од Орландо се враќал од работа дома , кога на улицата пред куќата ја забележал својата десетмесечна ќеркичка како вози количка. Неговата сопруга го снимнила видеото , а колегите полицајци го објавиле на Фејсбук.

,,Полицаецот Алекс Кип се враќал од работа и ја запрел ќеркичката за возење на погрешна страна на улицата.” , напишаа неговите колеги.

На видеото се гледа како таткото ја запира малечката Тајлин и и бара возачка и сообраќајна дозвола. на тоа девојчето се смее и затоа добила само предупредување.

Снимката е споделена на социјалните мрежи  со илјадници лајкови и позитивни коментари.

Ирина е прогласена за најдобар модел за костими за капење на светот (ФОТО)

Зад Ирина Шајк се неколку тешки недели по прекинот со Бредли Купер , но затоа доби признание за својот изглед.

33- годишната манекенка Ирина Шајк е избрана за најдобар модел за костуми за капење и тоа пред Алесандра Амброзио и Емили Ратајковски.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

.. @falconeriofficial ❄️

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

Објавнео е дека Ирина заработува по 60 000 фунти од објава на Инстаграм , каде се појавува во костуми за капење од Луј Витон, или култниот бренд Хунза Г.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by irinashayk (@irinashayk) on

Листата на чиј врв се искачи Ирина ја составија производителите на долна облека и на костуми за капење , па така таа стана Queens of Swimwear. Зад Ирина е Алесандра Амброзио .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I'll find you in the morning sun ... 🎶☀️🇬🇷

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Бразилската убавица во просек добива по 150 илјади лајкови на објава , а на почетокот на годинава почна со свој бренд на костуми за капење ГАЛ Флорипа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

You guys make me blush ☺️Thank you for all the bday wishes! I’m so truly grateful.

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Емили Ратајковски со 23,3 милиони следбеници на Инстаграм е на трето место и добива по 2 милиони лајкови во просек на секоја објава.  

По првите три на листата се најдоа и убавиците Ешли Греам , Кендис  Сванепел , Рози Хантингтон – Витли, Џасмин Тукс, Лаи Рибеиро, Нина Агдал и Лупе Фуентес.

Супер-татко со неверојатен скок го спаси синчето од давење (ВИДЕО)

Американец изведе ,,Суперменски скок” преку оградата во базен за да си го спаси едногодишното синче.

Алберт Пасаванти вели дека во еден момент му проработел татковскиот инстинкт кога неговото синче Роко падна во базенот во нивната куќа во Палм Каунти на Флорида.

Малото бебе поминало незабележано преку полуотврената врата на базенот и во обид да ја фати топката , се лизна и падна . Таткото веднаш скокна преку оградата и го спаси малиот Роко.

,,Истата секунда кога тоа ќе го видите , добивате сила на Супермен и тргнувате. Воопшто не ми текна да одам од околу.” изјави таткото за локалните телевизии.

Снимката стана вирална и предизвика воодушевување на социјалните мрежи.

притисни ентер