Се соблече сопругата на фудбалерот на Валенсија (ФОТО)

Манекенката и ТВ водителка Тамара Горо позираше сосема гола и фотографијата ја сподели со своите 1,3 следбеници на Инстаграм.

,,Морам да ја простудирам фотографијата.” , се пошегува нејзиниот сопруг Езедкиел гарај , Аргентинец кој моментално игра за Валенсија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🐚LA CROQUEGORRO🐚 #mamamolona #vacaciones #paraiso #👑

A post shared by Tamara Gorro (@tamara_gorro) on

Според локалните медиуми , двојката е на одмор во Грција по завршетокот на сезоната во која Валенсија го освои шпанскиот куп.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

👋🏻HOLA GRECIA👋🏻 #mamamolona #vacaciones #grecia #👑

A post shared by Tamara Gorro (@tamara_gorro) on

Пред заминувањето на летната пауза , 32 годишниот фудбалер придоенсе кон победата над Барселона во финалето на купот со 2-1. И Езекиел сподели неколку фотографии од одморот со сопругата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Empieza nuestro momento reina mia... #G24 #merecidasvacaciones #relax #disfrutar

A post shared by Ezequiel Garay (@ezequielgaray24) on

Водителката и манекенка редовно ги радува своите фанови со разголени фотографии , така што има огромен број следбеници.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер