Заев не ја исклучува можноста нов мандатар да формира влада

Не добивање датум за преговори со Европската Унија по автоматизам не значи и распишување на предвремени парламентарни избори. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер