Видео - фото: Реал Мадрид го престави Лука Јовиќ

Српскиот напаѓач Лука Јовиќ од денеска и официјално е нов член на европскиот фудбалски гигант Реал Мадрид.

Јовиќ за трансфер вреден 60 милиони евра од Ајнтрахт Франкфурт летово премина во редовите на кралскиот клуб од Мадрид со што стана најплатениот фудбалер од екс Југославија во историјата.

Младиот Јовиќ синоќа со приватен авион стигна во Мадрид , утринава ги мина лекарските тестови а точно во 13 часот беше преставен како нов фудбалер на Реал.

Новиот центарфор на кралевите веќе утре се враќа  во Порторож на подготовките на младата репрезентација на Србија , која летово ќе игра на Европското првенство.

притисни ентер