Фото: Оливиа Кулпо е најсексапилната жена на светот за 2019

Убавата Оливиа Кулпо  според изборот на магазинот „Максим“ е најсексапилната жена на светот за 2019 година.

На врвот на максимовата листа „Хот 100“ е убавата манекенка која се повеќе сака да биде актерка.

Пред да ја започне кариерата како манекенка убавата Оливие учествувала на неколку избори за убавица . Во 2011 година е прогласена за МИс на Америка, потоа во 2012 ја понесе титулата и Мис Унивезум.

Оливиа по разводот од НЛФ ѕвездата на Детроит Дени Амендол е слободна жена.

Инаку „Максим 100“ од 2000 година ја избира најсексапилната жена на светот. Оваа ласкава титула досега ја освоиле убавиците Тејлор Свифт, Џесика Алба, Кети Пери, Хајли Болдвин, Мајли Сајрус, Линдзи Лохан, Џенифер Гарнер и Кејт Аптон.

притисни ентер