Од денеска почнува со работа отворениот градски базен во Куманово

Почнува со работа отворениот градски базен во Куманово, информираа надлежните. 

Граѓаните ќе можат да го користат секој ден од 10 до 18 часот. Цената за еден ден е иста како и претходните години, 75 денари за деца и 150 денари за возрасни, над 14 години.

– Сакам да ја искористам можноста и да ги повикам сите, најмладите да го посетат базенот, да се разладат, да уживаат. За капачите има можност да се освежат со пијалоци и со храна на базенот, изјави директорот на ЈП „Чистота и Зеленило", Даниел Стојчевски.

И оваа година има спасувачи, редари кои ќе се грижат за безбедноста на капачите.

Паралелно ќе работи и затворениот градски базен со веќе утврдените цени и можност за набавка на неделна и месечна карта. /МИА

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер