Таа има бизнис план – До 30. година да заработи за да не се мачи цел живот (ФОТО)

Моделот Кинси Волански (22) , која цел свет ја запозна откако упадна на теренот на финалниот напревар на Лигата на шампионите , има бизнис план.

Кинси вели дека не жали за упадот на теренот во Мадрид и верува дека токму тој потег ќе и помогне да заработи доволно пари за да не мора да работи до крајот на животот. Таа вели дека по упадот добила голем број приватни пораки од играчите на Ливерпул.

Таа упадна на теренот за време на натпреварот во финалето меѓу Ливерпул и Тотенхем со мало боди со логото на Јутјуб каналот на нејзиното момче Виталиј Здоровецки. По овој инцидент Јутјуб каналот доби стотици илјади нови корисници ,а Инстаграм профилот на Кинси од 300 000 следбеници се згоеми за неколку дена на 2,5 милиони

Но ,таа нема намера да ја остави својата новостекната слава. Вели за британските медиуми дека со овој упад само се провбила во јавноста , а сега планира уште многу нешта. Целта и е до 30. година од животот да заработи доволно пари , за да не мора да работи никогаш.

Таа раскажува и како реагирале нејзините родители кога ја виделе речиси гола на теренот. Татко и , инаку шериф во полицијата во Лос Анџелес и рекол дека му олеснило кога видел дека не е целосно гола .

Did I distract #8 a little too much?

A post shared by Kinsey Wolanski (@kinsey_sue) on

Родителите не биле премногу изненадени од инцидентот , зашто знаат каква е Кинси.

Пациентите кои оздравеле од ковид- 19, со недели, па и месеци, потоа имаат последици

Истражувањето го спроведоа лекарите од клиниката „Џемели” во Рим, Анџело Карфи и Роберто Бернабеи, кои прегледаа 150 пациенти заразени со коронавирус.

Пациентите кои оздравеле од ковид- 19, со недели, па и месеци, потоа продолжуваат да имаат последици во форма на хроничен замор, отежнато дишење, болка во мускулите, некои сакаат да спијат по цел ден, а за некои е голем напор да се качат само еден кат, пишува „Јуроп Тудеј”.

Истражувањето го спроведоа лекарите од клиниката „Џемели” во Рим, Анџело Карфи и Роберто Бернабеи, кои прегледаа 150 пациенти заразени со коронавирус.

Од анкетираните, 87 отсто потврдиле дека имаат барем еден од пост-ковид симптомите, претежно преголем замор, проблеми со дишењето, некои имале психолошки проблеми, а голем број на пациенти по закрепнувањето покажале знаци на посттрауматско нарушување.

Речиси сите испитаници имале проблеми со апетитот и намалување на телесната маса.

Гласањето на болните во шест општини од Југоистокот се одвива без проблеми

Вкупно 1.369 болни и изнемоштени лица денес гласаат во општините Струмица, Радовиш, Василево, Босилово, Ново Село и Конче.

Гласањето се одвива без проблеми и според општинските изборни комисии се очекува да заврши во попладневните часови.

Во општина Струмица за гласање се пријавени 466 болни и изнемоштени лица, а заедно со нив гласаат и затвореници од Затворот во Струмица, Терапевтската установа „Покров" и Заводот за заштита и рехабилитација на деца и младинци „Бања Банско".

-Избирачкиот процес тече нормално без никакви проблеми и кај болните и изнемоштените, во затворот и во двете установи, информира Томислав Андреев, претседател на ОИК Струмица.

Претседателите на изборните комсии од другите општини, исто така, информираат дека гласањето се одвива нормално и без пробеми.

Право на глас во овие шест општини имаат над 110.291 граѓани на 198 избирачки места.

Дел од Општина Бутел денеска без вода

 Прекин во водоснабдувањето денеска од 10 часот ќе имаат корисниците од улиците „Иван Манолев" и „Алпи".

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација" – Скопје, прекинот е поради уличен дефект на приклучна водоводна мрежа на улицата „Иван Манолев" 167.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување на дефектот.

притисни ентер