Американец ја грабнал сосетката и ја врзал со синџири во подрумот (ВИДЕО)

Полициско куче ја нашло жената , која со синџири била врзана во подрум во американскиот град Нијагара Фолс.

Вчера полицијаат го уапси Мајкл Кискиевич , кого сега го очекуваат обвиненија за грабнување , упад на туѓ имот, силување , напад и закана со оружје. Според полицијата Кискиевич во неделата ја нападнал и грабнал својата сосетка , со која бил во добри односи и понекогаш и ја косел тревата.

Полицијата примила дојава за инцидент , но пред куќата на жртвата нашле само крвави траги и скршени прозорци.

Со помош на куче трагач , полицајците конечно ја нашле жената , која врзана со синџири била во подрум на друга куќа.

Набргу потоа го нашле и Кискиевич , кој зсе криел во индустриската зона во близина на градот. Жртвата била однесена во болница поради претрпениот шок.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер