Погба: Исламот е прекрасен , а сите мислат на тероризам

Пол Погба на британските медиуми им открива дека често се сомневал во себе , пред да стане Муслиман , а сега е помирен.

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед минатиот месец беше на аџилак во Мека за време на Рамазан. Францускиот фудбалер не израснал како Муслиман , иако мајка му била , туку решил да ја одбере оваа религија откако почнал да се моли со свои пријатели , по што се почуствувал подобро.

Во интервју за Тајмс , тој открива што за него значи да се биде Муслиман.

,,Тоа ми значи се. Затоа сум благодарен за се. Тоа беше добра промена во мојот живот Сите гледаат само тероризамн , но Исламот е прекрасен.”

притисни ентер