Емили повторно во центарот на вниманието на црвениот тепих (ФОТО)

Сепак најголемите овации ги доби Али , првата актерка на Бродвеј во инвалидска количка.

Во Радио Сити Мјузик Хол во Њујорк се одржа 73. доделување на наградата Томи. На доделувањето се собраа најголемите ѕвезди од шоу бизнисот , а дамите и овој пат на црвениот тепих се покажаа во најдобро светло.

Со наградата Тони им се оддава почит на театарските уметници за нивните достигнувања на Бродвеј , а доделувањата ги водеше англискиот комичар Џејмс Корден. Манекенката Емили Ратајковски во прв пшалн го стави своето деколте , а актерките Мариса Томеи и Ванеса Хаџенс ги истакнаа нозете .

Но , најголемиот аплауз на публиката го доби актерката Али Стокер ,прва актерка која на сцената на Бродвеј настапува во инвалидска количка.

Фото: Сенида ги покажа облините во костим за капење

Лето е, сите се разголуваат па и Сенида постави фотографии во костим за капење на својот „Инстаграм“ профил.

Таа преферира едноставни костими за капење и не е толку нападна во покажувањето на нејзиното тело.  

Видео: Куче скокна во река за да го спаси своето другарче

Кога ќе се земе во предвид дека водата не е длабока и дека чамецот е блиску до брегот, ова видео и не е толку драматично.

Но кога ќе го видете уплашеното мало кученце како цимоли, сигурно ќе ви падне жал за него. Такво чувство имаше и големото куче и затоа направи ваков храбар потег.

„RIMAC“ на турнеја низ америка

„RIMAC“ и неговите електрични болиди, веќе некое време се низ Америка, каде учествуваат  на бројни автомобилски случувања.

Љубителите на автомобили низ Америка ќе можат да ги видат и да се восхитуваат на новите модели од компанијата „RIMAC“.

притисни ентер